Zatočte se svým záznamem v registru nebankovním úvěrem

Dostat se do potíží s penězi je snadné. Ani to nemusí být vaší vinou. Stačí živelná katastrofa, o jaké není ani v naší zeměpisné šířce nouze a máte na problémy zaděláno. V tom případě se neobejdete bez dobré půjčky. Nicméně i ta vám může proklouznout mezi prsty – třeba kvůli tomu, že jste někdy dříve získali zápis v registru.

zlaté mince

Takový záznam v bankovním anebo v nebankovním registru neznamená vůbec nic až do chvíle, kdy si potřebujete půjčit peníze. V takové situaci jeho význam nebývale naroste do obřích rozměrů. Vždyť právě díky němu vám peníze v žádné bance nepůjčí. A pokud vám třeba povodeň odnesla střechu nad hlavou, tak máte sotva čas na to, abyste čekali, až záznam z vašeho registru zmizí a banka vám vyjde vstříc.

Nezoufejte, i tak zde existuje rozumné řešení – přece to v podobě nebankovní hypotéky bez registru https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/. Ovšem ten, kdo by si myslel, že u takové žádosti žádné záznamy v registru neplatí, ten by se mýlil. I v takové situaci věřitel vaše registry prověří, nicméně může dojít k závěru, že vaše zápisy mají na vaši schopnost splácet pramalý vliv.

investiční fondy

Půjčku s vyšším úrokem je v budoucnosti možné refinancovat
Ovšem tak úplně snadné to také není, existuje přece jen něco, co běžný nebankovní úvěr od toho bez registru odlišuje. Tím rozdílem je úroková míra, jakou můžete se zápisem v registru získat. Jasné je, že klienti, kteří mají nějaký vroubek v registru, představují pro poskytovatele půjček vyšší riziko, a proto je i úroková míra takových úvěrů vyšší. Nicméně její konkrétní hodnota vždy záleží na tom, o jak významný zápis se jedná, a pokud je opravdu zanedbatelný, můžete získat stejný úrok, jako kdybyste žádný zápis v registru neměli. Navíc, úroky v nebankovní společnosti nemusí být o mnoho vyšší než ty v bance. A pokud náhodou budete mít smůlu, můžete svou půjčku po čase refinancovat lepší nabídkou.