Můj vztah se rozpadl – několik překvapivých změn, které si ve svém těle všimnete

Všechny naše emoce, co prožíváme, zanechávají v našem těle stopy. Některé věci jsou viditelné okamžitě, jiné se odhalí pouze v průběhu času. Jednou ze zkušeností, která na nás má obrovský dopad, je rozchod. Odluka je pro nás velmi stresující a má velmi negativní účinky na naše tělo.
zoufalá žena si drží obličej

·        Stáváte se méně odolnými vůči bolesti

Když jste zamilovaní, vaše tělo zvyšuje hladinu dopaminu, oxytocinu a serotoninu, které jsou mimo jiné odpovědné za naši pohodu. Když se jejich množství sníží v důsledku negativních emocí způsobených rozloučením, stanete se méně odolnými vůči bolesti, protože hladina oxytocinu klesá.

·        Ztratíte svou identitu

Ačkoli to zní zvláštně, je to pravda. Lidé, kteří jsou sami, se musí znovu ocitnout v nové situaci. Býval jste "vy", nyní musíte přepnout na "já".
smutná žena kouká z okna

·        Vaše tvář se změní

Zajímá vás, jak je to možné? Vědci se ujali tématu a zkoumali obličejové svaly lidí, kteří ukončili vztah. Pomocí zařízení, které měří elektrickou aktivitu nejmenších svalů, jako jsou obličejové svaly kolem očí a obočí, bylo zjištěno, že jejich aktivita vzrostla, když subjekty přemýšleli o svých bývalých partnerech. To znamená, že i po těchto zážitcích naše tvář vyjadřuje smutek.

·        Vaše váha se mění

Po rozchodu si někteří z nás všimnou, že se váha mění. Můžete buď zhubnout, nebo přibrat. Pokud „jíte na stres“, dopamin se uvolňuje do těla a poté se vaše pohoda zlepšuje. Pokud naopak potlačíte chuť k jídlu, hladina dopaminu se sníží. Po rozchodu můžete mít opačnou reakci, a pak chuť k jídlu zmizí, chybí vám energie, nemáte sílu a touhu vstát z postele. Máte příznaky podobné nemocem a vaše hmotnost se snižuje.

·        Máte problémy se spánkem

Lidé, kteří se rozejdou, si často stěžují na nespavost. Ve dne v noci se vaše myšlenky točí jen kolem bývalého. Díky tomu nemůžete spát.

·        Jste vystaveni depresi

Lidé, jejichž vztah upadl, jsou doprovázeni dlouhodobým smutkem, a to je první krok k depresi. Buďte opatrní a pokud si všimnete, že vaše špatná nálada trvala příliš dlouho, pomozte si a nebojte se vyhledat pomoc odborníka.

Jak udržet manželství nad vodou?

Udržet dlouhodobé milostné vztahy, natož pak manželství, ve formě je velice složité a je potřeba na tom každý den pracovat. Prvotní zamilovanost a velká láska, která je u každého vztahu prakticky stejná, po pár měsících až několika málo letech odezní a pak už nezbývá nic jiného než tolerance. Bez ní se totiž v dlouhodobém partnerství obejdete jen velice těžko. Věci, které jste v období zamilovanosti přehlížela nebo je měla u partnera ráda vás najednou obtěžovat a často je složité se s tím smířit. Pokud nechcete, aby šlo vaše manželství do kopru, měla byste být nejen tolerantní, ale také často být i iniciativní, jinak se váš vztah brzy rozpadne.
Zamilovaný pár
–        I když to zní jako rada pro manželé v penzi, funguje to v každém svazku. Snažte se svého partnera/manžela přesvědčit ke společným výletům a procházkám, nejlépe do přírody. Vzhledem k tomu, že většinou má každý z partnerů trochu jinou vizi co dělat ve volných chvílích, je dobré, abyste oba trochu ustoupili a trávili nějaký čas spolu. Zdá se to jako maličkost, ale společně vykonávaný koníček může být silným tmelem pro vaše manželství. Nemusíte to podnikat každý den, bohatě postačí jednou za týden nebo za čtrnáct dní.
–        S postupem času se sexuální chtíč ze vztahu pomalu vytrácí, ale přitom je milování pro správné fungování partnerství velice důležité. Snažte se tedy mít sex alespoň jednou týdně, a to i přes mírné přemáhání. Mnoho dvojic má vypracovaný kalendář, dle kterého se milují. Nikdy nevynechají. Je to sice trochu těžkopádné, ale zcela funkční. Tento postup konec konců navrhují i mnozí odborníci.
Snubní prstýnky
–        Nevyhýbejte se za každou cenu hádkám. Ty totiž mohou být poměrně osvěžující. Vyhýbejte se ale při nich nadávkám a výčitkám, to není správný směr. Každá vaše hádka by měla být správně ukončena. Není nic horšího než se pohádat, nic nevyřešit a pak dělat jakoby nic. To vytváří v domácnosti dusno celkovou nepohodu, což rozhodně není dobře.

Obstojíte ve vztahu?

Mezilidské vztahy jsou složité. Ať už jde o partnerské, rodinné, kamarádské, pracovní nebo sousedské. Některé trvají celý život, některé jsou pouze krátkodobé, přesto v nás zanechají, v dobrém i špatném smyslu, nezapomenutelný kus života. Každý vztah, pokud chceme, aby byl kvalitní, vyžaduje notnou dávku tolerance a vstřícnosti.
milenci v trávě
Nejčastěji propíraný je vztah partnerský. Většina z nás, více či méně povedený, zažila. Jsou takové páry, které spolu vydrží celý život a přes problémy, které jednou za čas nastanou v každém vztahu, se dokáží úspěšně přenést. Soužití dvou lidí vyžaduje určitou dávku tolerance od obou zúčastněných. Neměli bychom zapomínat na to, že v každém vztahu musí fungovat určitá svoboda. Není tím myšleno, že druhému z partnerů budeme mlčky tolerovat nevěru a považovat ji za dostatek poskytnuté svobody. Správně míněný druh svobody je, ale důležitý. Každý se potřebujeme občas volně nadechnout a třeba se na chvíli věnovat svým koníčkům, přátelům nebo se chceme jen o samotě projít. Musíme si uvědomit, že nemůže ve vztahu jeden druhého dusit neustálou přítomností.
potetované ukazováčky
Se svobodou jde ruku v ruce důvěra. Až se váš partner odebere za svými aktivitami, možná vám začne v hlavě hlodat červíček pochybností. Odešel tam, kam mi řekl? Nelže mi? Důvěra je právě o tom, že partnera nebudeme podezírat, pátrat a budeme věřit pevnému vztahu. Vzájemná partnerská důvěra je totiž osvobozující. Budeme-li důvěřovat sami sobě, budeme důvěřovat i druhému. Nesmíme, ale zapomenout na to, že důvěra se nedá vynutit.
Buďte přirození. Jen tak mohou být partneři sami sebou. Přetvářka do vztahu nepatří. Pokud milujete, respektujte svého partnera, nechtějte ho měnit a nesnažte se s ním manipulovat. Milujte bez podmínek a nechtějte stále slyšet ujištění, že vás partner nikdy neopustí.
Nesnažte se milovaného člověka vlastnit. Ublížíte jemu i sobě. Takový vztah nemůže kvalitně fungovat.

S námi dosáhnete své vysněné postavy rychle a bezpečně

Už delší dobu se snažíte zhubnout, ale více méně bez úspěchu? Už jste se pomalu začali smiřovat, že nikdy nebudete na té správné váze a Vaše postava nikdy nebude vypadat podle Vašich představ? Tak to je dobře, že jste objevili nás, protože my Vás to vzdát nenecháme a pomůžeme Vám ve Vašem úsilí. Uvidíte, že díky nám bude Vaše úsilí odměněno.

My pro Vás máme opravdu účinnou dietu, která je medicínsky ověřená a vhodná naprosto pro každého. Jedná se o tak zvanou bílkovinovou, proteinovou či ketogenní dietu, která je založená na snížení příjmu cukrů a tuků a zvýšení příjmu bílkovin, čímž v těle nastane stav zvaný ketóza, díky kterému se začnete velmi rychle zbavovat uložených tukových polštářků.

váha, metr, jablko

Pokud chcete vědět více o bílkovinové dietě či o ketóze, tak se podívejte k nám , kde najdete všechny důležité informace, a kde se Vám budeme plně věnovat a vytvoříme Vám jídelníček přímo na míru pro Vaše tělo, přizpůsobíme ji Vašim potřebám, Vaší váze a hmotnosti, které chcete ve výsledku dosáhnout.

Ale již teď Vám můžeme říci, že při této dietě nebudete pociťovat hlad a díky třífázovému systému u Vás nenastane ani jo-jo efekt jako u jiných diet. V každé fázi totiž k vybraným proteinovým jídlům můžete přidat ještě například vybrané druhy zeleniny, maso či mléčné výrobky, takže za prvé zaženete hlad a za druhé se Vaše tělo postupně připravuje k návratu k normálu, takže nenastane ten rychlý přechod k normální stravě, jako u jiných hubnoucích systémů a tím pádem se Vám ztracená kila už nevrátí.

My už se postaráme, aby se Vaše tukové polštáře ztratily a nikdy nevrátily zpět. Na to se můžete spolehnout. Tak přijďte k nám, a přesvědčte se sami.

zelenina, salát, světlá bageta