Vyberte si levné, ale kvalitní bydlení

Chcete-li bydlet v příjemném prostředí a hlavně ve vlastním, musíte si dnes zatraceně hodně připlatit. Ovšem jsou tu i jiné možnosti, daleko levnější.

Vyberte si levné, ale kvalitní bydlení

Koupit si v dnešní finanční krizi byt či dokonce rodinné stavení, není pro většinu lidí v podstatě možné. Vše je dnes drahé, bydlení nejvíce. Ovšem to bylo drahé vždy, i když v posledních několika letech developeři opravdu přitvrdili a pořídit si alespoň garsonku v trochu slušné čtvrti skoro ani nejde. Samozřejmě, že jsou zde ještě nějaké rozdíly, co se týče krajů a jednotlivých měst, aneb Olomouc není Praha, ale i ty se už postupně snižují. Z toho důvodu stále více obyvatel České republiky rezignuje na možnost koupit si vlastní bydlení a odchází bydlet do podnájmů.

Bydlete na úrovni

I když je zatím situace dosti pochybný, není neřešitelná. Stále si můžete pořídit své vlastní bydlení za relativně sympatické peníze, jen nesmíte čekat, že se bude jednat o něco extra. Mobilheim Top-mobilnidomy nemusí v každém hned evokovat skvostné bydlení, ale když si ho trochu upravíte, můžete se tam nastěhovat klidně i partnerkou, případně i dítětem. Není to žádný extra luxus, ale na druhou stranu se nejedná ani o nic hrozné. Je to v podstatě takové normální, trochu pojízdné bydlení.

A navíc jde o bydlení, které si nemusíte vůbec zařizovat. Vše, co potřebujete, najdete již vevnitř. Vnitřní vybavení se neskládá pouze z klasického nábytku typu skříně a postele, ale rovněž i z elektronických přístrojů. Nemusíte se tedy bát, že byste si neměli kde uvařit nebo kam složit hlavu. Příjemné rovněž je, že moderní verze jsou vybaveny i technicky dokonalými izolačními materiály, takže v zimě nebudete muset klepat kosu, zatímco v létě se vevnitř neroztavíte jako cínový vojáček na zapnutém sporáku.

Výhodné bydlení

Super navíc je, že stačí složit peníze, potřást si rukou s prodavačem a můžete bydlet. Žádné zdlouhavé nesmysly vás nečekají. A to dokonce ani na stavebním úřadu, kam nemusíte lítat desetkrát za měsíc, ale stačí přijít jen jednou a ohlásit, že jste si pořídili mobilheim. Pochopitelně, musíte mít pozemek, ať už svůj nebo v pronájmu. Dobrou zprávou je, že se nemusí jednat o stavební parcelu.

Je taburet v domácnosti přežitek?

Jak vlastně taburet vypadá a k čemu slouží?
Během let, kdy lidé taburety doma mají se pochopitelně jeho podoba změnila. Dnes mezi nejoblíbenější patří ty, které jsou nedílnou součástí sedacích souprav. Mohou být látkové, kožené, nebo v jakékoliv jiné atypické dekorační tkanině. Konstrukce je nejčastěji dřevěná, nebo z dřevotřísky, ale může být i stabilnější kovová. Vyplněn bývá převážně molitanem, ale třeba i latexem. Taburet mívá buď nožičky na kterých stojí, nebo nenápadná kolečka pro snadnější manipulaci. Výhodou taburetu je, že jej jeho majitel může pohodlně a bez větší námahy přemisťovat z místa na místo tak, jak je zrovna potřeba. Oblíbené jsou taburety s úložným prostorem, nejčastěji k ukládání fotek, časopisů, nebo hraček (ale záleží samozřejmě na každém, jaké má potřeby a co potřebuje uložit).
 sedací pytle
Taburet může plnit několik funkcí. Můžeme tak prodloužit sedací plochu, aby si mohlo sednout více lidí, může sloužit jako odkládací prostor pro dálkové ovládání k televizi, mobilu, brýlí nebo čehokoliv dalšího. Lze jej použít i jako odpočinkovou a relaxační část, kdy se pohodlně natáhneme a na taburet položíme po celodenním shonu své unavené nohy. Někdo má taburet jako sedátko v dětském pokoji, protože nezabírá příliš mnoho prostoru a na trhu jsou k dostání ve veselých barvách i designu. Do dětského pokoje, pokud jsou zde menší děti je určitě vhodný buď s pratelným potahem, nebo z omyvatelného materiálu. Další uplatnění může být jako sezení do předsíně při přezouvání obuvi. Někdo taburet doma má, ale prakticky k ničemu nevyužívá, protože slouží pouze jako dekorativní doplněk místnosti.
 teplo u krbu
Jak už bylo několikrát zmíněno, nejen neomezené množství materiálů a barev, u taburetů bývá i celkem široké cenové rozpětí. Proto je při koupi třeba zvážit k čemu chceme primárně taburet užívat a podle toho se i rozhodnout při nákupu.

Nesnesitelný hluk!

Bydlení v paneláku se může stát nesnesitelné, pokud máme velice hlučné sousedy. Máte pocit, že si sousedi nad vámi otevřeli bowlingovou dráhu? Ačkoliv se situace může, zdát nevyřešitelná, našli jsme pro vás rady a tipy, jak se z toho nezbláznit.
Ještě je třeba zamyslet se, zda vám hluk nerozšiřuje váš byt. Zdá se, vám to nelogické? Ale opak je pravdou, máte-li poloprázdný byt, tak je jasné, že jakýkoliv hluk se bude rozléhat. V celku je i podstatná samotná rekonstrukce bytu. Protože, hluk ovlivňují i okna, jedná-li se, tedy o venkovní ruch.
Nebudete tomu věřit, ale můžete si zavolat i odborníky, kteří vám řeknou, jak se za pomoci izolace zbavíte nepříznivého rámusu, to už pak záleží na vašich finančních možnostech.
byty s balkóny
Vezmeme to shora
Jako první můžeme začít stropem. Sádrokartonovým podhledem krásně zaizolujeme zvuk a další věcí, která vás může potěšit je, že to vypadá velice moderně. Samozřejmě je třeba mezi podhledem a stropem mít vhodnou výplň, třeba minerální vatu, lisované akustické desky.
Levnější variantou mohou být plata od vajec, polepíte jimi strop a přetřete barvou, ale chce to opravdu šikovné ručičky, aby to vypadalo k světu (na mysli jsou velká plata).
moderní sídliště
Stěny
Nejdůležitějším bodem jsou samotné stěny, které mohou přenášet až 20 % hluku, ale záleží na typu konstrukce bytu. Opět se nám nabízejí sádrokartonové desky, nebo účinnější akustické desky. Záleží na tom, jaké jsou vaše finanční možnosti, také záleží i na tom kolik centimetru jste ochotni si ubrat.
panelový dům
K zamyšlení je i fakt, jestli i vy nejste hlučný soused. Pokud ano, je dobré zaizolovat i podlahu! Jestliže, se jedná o opravdu velký hluk, zainvestujte a nechte si udělat izolaci od profesionálů anebo je dalším řešením odstěhovat se do klidnější lokality.
Pokud se rozhodnete pro izolaci hluku, mějte na paměti, že je třeba ji udělat pořádně, to znamená, že nestačí jen stěny, ale i strop. Můžete si samozřejmě zaizolovat jen jednu místnost, pak už jen správný výběr dveří a je to!

Zvykejte si s klimatizací

Nedávno narozeným dětem už nepřijde divné, že v létě jsou neuvěřitelná parna a v zimě zas taková zima není. Možná jen pár týdnů v roce máme červené tváře od mrazu. Ale co lidé ve středním věku, kteří byli zvyklí na docela jiné podnebné podmínky? Ti si musejí zvykat na nové a přizpůsobovat se jim.

regulace teploty

Přemýšlíte o tom?

Jak se ale přizpůsobit? Jak se připravit na parné léto, kdy se pomalu nedá ani dýchat. Natož něco vymýšlet? Možná jste ještě nikdy nepřemýšleli o pořízení klimatizace do bytu https://elmontech.cz/klimatizace/, protože jí nebylo zapotřebí. Ale nyní nastal ten pravý čas, abyste udělali něco pro své zdraví. Chcete přece v létě normálně dýchat. Chcete dělat veškeré úkony bez zdravotních potíží. Potom Vám nic jiného nezbyde, než se přizpůsobovávat novým životním podmínkám.

O čem klimatizace je?

Určitě máte klimatizaci v autě, nebo na pracovišti. Takže, o co ve skutečnosti jde, o tom máte jakousi představu. Klimatizace poskytuje nejen ideální teplotu v prostoru, ale také vzduch čistí od poletujících mikroorganismů, jako jsou třeba pyly a drobné nečistoty. Proto mluvíme o zdraví. A nejenom v létě bude přínosem pro Váš spokojený život. Umíte si představit, jak v mrazivých dnech větráte? To byste právě už nemuseli. Kvalitní klimatizace zajistí přísun čerstvého a nezávadného vzduchu i v takovém čase. Investice do bytové klimatizace se tudíž vyplatí, nemyslíte?
posezení pod klimatizací

Jak to je s provozem klimatizace?

Víte, nemusíte se obávat, že si pořídíte klimatizaci do bytu a rázem budete na její údržbu sami. Ne, opravdu si nebudete muset prostudovat princip a podstatu takového zařízení. Stačí si prostudovat jen návod na obsluhu. Servis klimatizací zajistí profesionální firma, na kterou se můžete kdykoliv a s jakýmkoliv problémem obrátit. Vy si jen budete nastavovat teplotu.

Inu, bylo by tedy záhodno zvykat si pomalu, ale jistě na nové zařízení v bytě, které Vám dokonale poslouží!

Zuby podle Vašich představ

Pro mnohé je bolest opravdu nepříjemným zážitkem, zvláště pokud se jedná o bolest zubu. To je něco, co si člověk skutečně užije, protože se jedná o skutečně bolestivou záležitost. Všemu se dá samozřejmě předcházet, a to poctivou péčí, kterou není dobré jakkoliv podceňovat.
Je ovšem dobré si uvědomit, že nic není jen tak, a že se někdy mohou objevit nepříjemnosti, které člověka nepotěší. Když se Vám zkazí zub natolik, že je nutné jej vytrhnout, nebo o něj nějakým jiným způsobem přijdete, může to být problém. Nejenže to vypadá skutečně zvláštně, také to člověka může výrazně omezovat. Co se tedy dá v takovém případě vlastně dělat?
zubní implantáty.png
Zubní implantáty liberec jsou tu pro každého, kdo se do takové situace dostal. I Vy můžete mít svůj chrup v pořádku, na to se spolehněte, stačí jej svěřit do rukou někomu, kdo už se o to moc rád postará. Uvidíte, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat.

Péče pro každého

Je tedy jenom na Vás, pro co se rozhodnete, pokud se ale chcete vyhnout nevzhledné mezeře ve svém chrupu, která může napáchat mnoho škod, tak věřte tomu, že se jedná o řešení, které je vhodné skutečně pro každého, o tom nepochybujte. Je tedy jenom na Vás, jaké jsou Vaše představy a požadavky, rozhodně si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat.
My už si rádi vyslechneme všechno potřebné a postaráme se o to, abyste si s ničím nemuseli dělat těžkou hlavu.
křeslo u zubaře.jpg
Zajistíme to, aby byl Váš chrup opět v tom nejlepším pořádku, za tak krátkou dobu, jak to jenom půjde, a s naprostým minimum bolesti. Je to přeci jenom něco, z čeho mají mnozí strach, věřte ovšem tomu, že pokud se obrátíte právě na nás, tak už zajistíme, abyste si nemuseli dělat obavy, a postaráme se o to, abyste všechno naprosto bez problémů zvládli. Nebudete muset ničeho litovat.