Stříbrné šperky

Být na stříbrném místě znamená být druhý, ale stříbro je docela originální kov. Má ze všech známých kovů nejlepší elektrickou a tepelnou vodivost. Bez sloučenin stříbra by nebyl fotografický průmysl. Stříbro je výhodné antiseptikum na mokvající rány. Stříbro stejně jako zlato a jiné drahé kovy je výhodnou komoditou, se kterou se obchoduje na všech světových burzách.

stříbro

Stříbro a mince z něj ražené byly platidlem po tisíciletí. Nejznámější byl tolar, který dal konce název dolaru. Také groš byl ražen ze stříbra. Stříbro je jedním z materiálů hojně využívaným na šperky. Stříbrný šperk má charakteristický jemný bílý nádech a je oblíbený hlavně kvůli ceně. Je podstatně levnější než zlato. Nevěřte tomu, že na stříbro (nebo i zlato) můžete být alergičtí. Stříbro je v podstatě antibakteriální látka a pokud je kůže pod šperkem podrážděná, jedná se o reakci na nikl, který se do stříbra přidává pro větší pevnost a lepší tvarovatelnost.

prsten

Dáváte přednost stříbru před zlatem? A chcete zaujmout něčím originálním? Co se kouknout po originálním stříbrném šperku Adelvomack.cz a nechat si udělat šperk přímo na míru. Nemyslíme tím rozměr prstenu, ale prsten dle vaší fantazie, dle vaší osobnosti. Při osobní schůzce s autorkou můžete probrat účel šperku, určitě najdete nějakou vzpomínku, která půjde do šperku promítnout. Tvar prstenu bude připomínat kousek vámi oblíbené přírody, nebo bude mít vsazený kamínek z pláže, kde jste trávili svou první společnou dovolenou. Vždy bude šperk jedinečný a bude obdarovanému připomínat, kolik pro něj znamenáte. Originální stříbrný šperk dokáže udělat stejnou radost jako zlatý, pokud je darovaný od srdce a vyrobený s láskou. Nezáleží na ceně, ale na energii, kterou do výběru dárku vložíte. Ta se vám určitě mnohonásobně vrátí, až uvidíte radost v očích obdarovaného.