Láska dítěte a rodičů

Každé dítě potřebuje matku a také otce. Existuje mnoho rodin, kde to funguje tak, že jeden z rodičů chybí nebo mají rodiče střídavou péči. Něco takového ale není ideální. Proč? Protože danému dítěti toho může v životě spoustu chybět. Pokud se například dané dítě vyskytuje častěji u matky, než u otce, může mít v budoucnu problém s výběrem vhodného partnera. Často si děti vybírají svou druhou polovičku na základě chování svých rodičů a to, i když si mnozí z nás něco takového neuvědomují.

Pokud je zase naopak dané dítě více s otcem, mohou mu chybět některé sklony, které mohou dítěti poskytnout pouze matky.

rodič a dítě

Je velmi důležité, aby rodina byla celá a nejlépe po kupě. Bohužel může se stát, že to dojde tak daleko, že si dva lidé přestanou rozumět nebo si například jeden z rodičů najde jiného partnera a rodina se tak rozpadne, ale pokud dva chtějí dítě, měli by si uvědomit, že pro dítě to nebude dobré, pokud někdy dojde k tomu, že se rodina rozpadne a to ještě navíc v mladém věku daného dítěte.

Jistě víte, že existuje mnoho matek, které jsou samoživitelky a s otcem daného dítěte nechtějí mít nic společného. Věřte, že i když se taková žena pokusí dát dítěti maximum, stále mu bude chybět mužský vzor a může se to projevit v životě daného dítěte a to zejména v jeho budoucím vztahu.

malá a velká ruka

Je také mnoho párů, které i přesto, že si již nerozumí, zůstávají kvůli svým dětem pospolu, aby to na jejich děti nemělo žádný dopad. Tyto páry se mnohdy snaží vztah udržet do doby, než děti odrostou a například se odstěhují. Teprve poté se rozhodnou například pro rozvod. Něco takového je rozhodně psychicky velmi náročné a mnohdy jde velmi těžko maskovat, že je vše v pořádku.

Bohužel se do něčeho takového může dostat každý z nás. Je na každém, jak se k něčemu takovému postaví. Je ale potřeba myslet jak na sebe, tak i na své dítě.