Návrat retro oblečení

Jdete bezmyšlenkovitě po ulici, najednou zahlédnete partu teenagerů, ani se nestačíte podivit a v hlavě se vám ihned mihne myšlenka, jestli jste náhodou nebyli pokusnými králíky při testování nového stroje času. Zdá se vám, jakoby jste se vrátili do doby minulého století.

džínová bunda

Pokud patříte do generace takzvaných Husákových dětí, jistě jste tento pocit už někdy prožili. Móda se totiž po dekádách stále dokola opakuje a vás jen mrzí, že jste si v šatníku nerezervovali a už jste vyřadili staré kousky, které vaše dcera právě shání za nemalý finanční obnos v kamenných obchodech. Přitom váš kousek by byl jistě ceněný mnohem více, jelikož není nad oblečení těžce získané z tuzexu. Pojďme si tedy připomenout ty nejlepší kousky, jež se nyní objevují na tělech dnešní mladé generace.

Džíny a obecně kousky s vysokým pasem už v dnešní době nesmějí chybět v šatníku žádné mladé slečny. Jednou z celebrit, která vysoko střižené džíny uvedla do povědomí je i Willow Smithová, dcera slavného herce Willa Smithe.
nohy nad cestou

Snad každý si pamatuje zvonové kalhoty. Tento módní hit odstartovala 60. léta minulého století. V žádném případě se nemělo jednat o módní trend, kalhoty byly určeny pro britské námořnictvo. Do povědomí je znovu mezi mnohými uvedla třeba zpěvačka Selena Gomez.

Za připomenutí stojí také džínové bundy. Přesto, že tyto bundy byly nejprve určeny jen pro muže, dostaly se také i do ženských oddělení a první zmínky o nich sahají až do poloviny 19. století, kdy je světu poprvé představil návrhář Levi Strauss. Jeho firma nejprve používala černou riflovinu, po jeho smrti ji však změnili na modrou. Slavná osobnost, která si ji oblíbila, je třeba objev v oblasti moderní hudby 21. století Billie Eilish.

Když se šlo v sobotu na výlet, táta vzal svou ledvinku a vyrazilo se. Ach ty vzpomínky. Ledvinky byly původně určeny k armádním účelům a vojáci v boji je používali jako taštičku první pomoci. Později ji okolní národnosti začaly brát za něco, co je pro Čechy více než typické. V posledních letech se však ledvinky vrátily na nejedno módní molo.

Ačkoli už nebývají tak kruté zimy jako kdysi, kulichy jsou stále neodmyslitelnou součástí každé zimy i v tomto století. Vždyť bez nich by nebyla pořádná koulovačka, no ne? Vysvětlujte to ale pak zelektrizovaným vlasům, které vás ne a ne poslechnout.

Lacláče byly také výhradně záležitostí tuzexu. I dnes se tento kousek nosí a proslavily jej celebrity jako například Elsa Hosk, celosvětově známá modelka Victoria’s Secret.

 

Tak vidíte, retro móda se nám opět vrátila. A jaké z toho plyne ponaučení? Nevyhazujte žádné oblečení! Nikdy nevíte, kdy se zrovna vašim dětem, vnoučatům či pravnoučatům budou hodit.