K vaší vizitce v domácnosti přispívá i koberec

Chystáte se pozvat si domů návštěvu a máte v plánu netradiční zábavu, která bývala zvykem v domácnostech ještě v dobách, kdy výpočetní technika a mobilní komunikace byly v plenkách? Před třiceti lety se lidé častěji navštěvovali v domácnostech, aniž by se někdo neustále díval na displej mobilního telefonu a vytahoval z batůžku tablet, aby zkontroloval příchozí poštu, anebo zavolal rodičům, zda je doma vše v pořádku. Mezi lidmi panoval větší klid a nervozita, abychom nepromeškali nějakou událost na sociálních sítích, byla zcela neznámým pojmem.

červený koberec

Chcete-li alespoň omezit úskalí moderní doby a přenést se více do svého vlastního nitra a s lidmi komunikovat jinak, než přes e-mail, vysypte na koberec kostičky puzzle a pusťte si k tomu z retro gramofonu pár hitů z osmdesátých let, uvidíte, jak vám to začne měnit život k lepšímu.

Koberec je vaší vizitkou

Hra na koberci má své kouzlo, povrch je dostatečně měkký, je tu dostatek volného prostoru, můžete se tu pohodlně posadit nebo lehnout na bok, na břicho či na záda, stulit se do klubíčka anebo se k někomu blíže přitulit. Je zde mnohem více možností, než v křesle sedací soupravy. Podmínkou však je zajistit, aby byl koberec čistý, a aby nezapáchal.

kočka na koberci

Zápach koberců v domácnostech způsobují zejména dva jevy.

Za prvé – příprava tepelně upravených pokrmů způsobuje odpařování vody s tukem a ten se pak usazuje mimo jiné i na koberci. Jestliže se smísí s prachem, zašlape se do hlubších vrstev mezi vlákna a tam začne oxidovat – žluknout. Toto je jeden z důvodů, proč na čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/ nestačí běžný sáčkový vysavač a musí se nasadit mokrý způsob.

Za druhé – tam, kde se po koberci našlapuje bosými chodidly, nebo třeba jen v ponožkách, což bývá ve většině domácností, otírá se pot z chodidel na povrch koberce, a ten je pak potravou pro bakterie, které způsobují známý odér nemytých bosých nohou. Strojní čištění koberců si však i s touto „vůní“ dokáže poradit.