Záliba v IT

Bavila vás nikdy informační technologie? Mě někdy ano. Zajímalo mě hlavně, když to bylo velmi zajímavé. Například nějaké dětské hračky. Řekněte mi, kdo by neměl rád interaktivní hračky. Interaktivní hračky jsou opravdu skvělé pro děti a dříve vůbec nebyly. A myslím, že právě díky informační technologií víme toho o mnoho více než předtím. Já jsem si to sama vyzkoušela. Zúčastnila jsem se jednoho průzkumu. Bylo to asi před jedním rokem. A bylo to opravdu perfektní. Toho v průzkumu se zúčastnili i můj bratr a moje maminka. A musím říct, že všichni byli překvapení. A taky bych ještě chtěla zdůraznit, že toho průzkumu se zúčastnilo celkem devadesát pět lidí. A bylo to jedno jestli to jsou ženy nebo muži.

Mobil, mé druhé já.

Nicméně ale jednalo se o to, že jsi na měsíc lidé vyzkoušeli, co je to žít bez informační technologie. A musím říct, že mnoha lidem to vadilo. Včetně mě. Celý měsíc jsem se musela obejít bez mobilu a vlastně úplně bez všeho na co jsem byla zvyklá. Takže mobil, počítač, notebook. Vůbec nic jsem už nemohla použít. A vůbec vlastně ani televizi, pračku či myčku, absolutně nic.

Technologie jsou všude.

Tohle ale nemohlo udělat celých devadesát pět lidí. Bylo to opravdu hrozné. A dva tři dny se to dalo vydržet. Jen je potom už člověk měl abstinenční příznaky, protože chtěl dělat něco, na co byl obvykle zvyklý Bylo to docela složité. Nicméně ale jsem se ujistila, že informační technologie jsou pro nás důležité. Anebo jsme na nich závislí? To je ale úplně jedno. Každý člověk je na něco zvyklý a každý člověk má své koníčky. A pokud někoho zajímá informační technologie, tak proč by se toho jen tak pro nic za nic vzdával. Já sama jsem si uvědomila, že jsem možná na informační technologii asi závislá. Není den, abych nepoužila mobil nebo notebook. Sice to mám i pracovní emaily, ale i tak. Bez mobilu bych vlastně ani nemohla být.

Posted in IT