Nejlepší filmy z období 2. světové války

Naši planetu zasáhlo plno katastrof a pohrom. Některé jsou způsobené přírodou, jedná se o různé záplavy, tsunami, výbuchy sopky a podobně, tyto neovlivníme. Člověk by si řekl, že takových katastrof je dost a měl by si vážit klidných dní, kdy k takovýmto katastrofám nedochází. Opak je ale pravdou. Vedle přírodních katastrof jsou také katastrofy způsobené lidstvem. Lidstvo si neváží klidných dní, kdy je nezaplaví tsunami nebo nevybouchne sopka. Lidé mají potřebu tyto klidné dny kazit a vyvolávat války, tropit škodu a ničit ostatní lidi kolem sebe. Války jsou snad ještě horší pohromou než nějaká občasná přírodní katastrofa, která je možná akorát trest za to, jak je lidstvo zlé.

válka

Všechny války byly opravdu to nejhorší, co se lidem mohlo stát, avšak druhá světová válka nám všem zůstává v paměti hlavně proto, že je naší generaci nejblíže a stala se docela nedávno. Mimo to v ní zemřelo neskutečné množství lidí a to nevinných. V každé válce umírají hlavně ti nevinní, to je na tom to nejhorší. Kdyby se ti, kteří válku způsobí zavřeli do tělocvičny a dali si co proto, bylo by to lepší. Takhle člověk nikdy neví, jestli dožije poklidně život, nebo jestli kvůli nějakého tupce nezemře dřív, než si stihne založit rodinu. Tito lidé nemyslí na ostatní a ani na svou rodinu. Jsou to šílenci. Z tohoto období vzniklo hodně knížek, ale i filmů a my si povíme ty nejlepší.

válka

Jako první film je Zachraňte vojína Ryana. Jednak se tento příběh týká události o vylodění v Normandii a jednak sleduje cestu a život vojína Ryana. Jedná se o velmi napínavý film a také velmi dramatický. Pokud chcete nějaký český film, určitě sáhněte po filmu Lidice, který jak už název napovídá vypráví o vypálení Lidic a obětech tohoto masakru. Posledním filmem, který jsme do této trojice vybrali je Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny. Jedná se o příběh, který sleduje hrdinu v období válečného masakru na ostrově Okinawa.