Můj vztah se rozpadl – několik překvapivých změn, které si ve svém těle všimnete

Všechny naše emoce, co prožíváme, zanechávají v našem těle stopy. Některé věci jsou viditelné okamžitě, jiné se odhalí pouze v průběhu času. Jednou ze zkušeností, která na nás má obrovský dopad, je rozchod. Odluka je pro nás velmi stresující a má velmi negativní účinky na naše tělo.
zoufalá žena si drží obličej

·        Stáváte se méně odolnými vůči bolesti

Když jste zamilovaní, vaše tělo zvyšuje hladinu dopaminu, oxytocinu a serotoninu, které jsou mimo jiné odpovědné za naši pohodu. Když se jejich množství sníží v důsledku negativních emocí způsobených rozloučením, stanete se méně odolnými vůči bolesti, protože hladina oxytocinu klesá.

·        Ztratíte svou identitu

Ačkoli to zní zvláštně, je to pravda. Lidé, kteří jsou sami, se musí znovu ocitnout v nové situaci. Býval jste "vy", nyní musíte přepnout na "já".
smutná žena kouká z okna

·        Vaše tvář se změní

Zajímá vás, jak je to možné? Vědci se ujali tématu a zkoumali obličejové svaly lidí, kteří ukončili vztah. Pomocí zařízení, které měří elektrickou aktivitu nejmenších svalů, jako jsou obličejové svaly kolem očí a obočí, bylo zjištěno, že jejich aktivita vzrostla, když subjekty přemýšleli o svých bývalých partnerech. To znamená, že i po těchto zážitcích naše tvář vyjadřuje smutek.

·        Vaše váha se mění

Po rozchodu si někteří z nás všimnou, že se váha mění. Můžete buď zhubnout, nebo přibrat. Pokud „jíte na stres“, dopamin se uvolňuje do těla a poté se vaše pohoda zlepšuje. Pokud naopak potlačíte chuť k jídlu, hladina dopaminu se sníží. Po rozchodu můžete mít opačnou reakci, a pak chuť k jídlu zmizí, chybí vám energie, nemáte sílu a touhu vstát z postele. Máte příznaky podobné nemocem a vaše hmotnost se snižuje.

·        Máte problémy se spánkem

Lidé, kteří se rozejdou, si často stěžují na nespavost. Ve dne v noci se vaše myšlenky točí jen kolem bývalého. Díky tomu nemůžete spát.

·        Jste vystaveni depresi

Lidé, jejichž vztah upadl, jsou doprovázeni dlouhodobým smutkem, a to je první krok k depresi. Buďte opatrní a pokud si všimnete, že vaše špatná nálada trvala příliš dlouho, pomozte si a nebojte se vyhledat pomoc odborníka.