Stěhování klavíru raději svěřte profesionálům


Dokázat zahrát na hudební nástroj je stále jednou z nejobdivovanějších lidských vlastností, a k těm nejpopulárnějším nástrojům patří pianina a klavíry. Kdo se však rozhodne mít doma takový instrument, bude se potýkat s nemalými obtížemi. Mnohem lépe na tom bude majitel foukací harmoniky, tu stačí zastrčit do kapsy u košile nebo u kalhot a vytáhnout ji třeba ve vlaku nebo venku v přírodě při posezení na lavičce v parku, jenže klavírista bude závislý na svém nástroji, takřka napevno umístěném v jedné místnosti.

hra na klavír

Stěhujete si domů klavír odnesto.cz? Pak se do toho rozhodně nepouštějte sami a přivolejte na pomoc profesionály. Co by se vám mohlo přihodit, kdybyste to zkusili sami?

Poškodíte klavír – klavír není krabička zápalek, kterou strčíte do kapsy a jdete se projít po ulici. Možná vám připadá (pokud nejste znalci), že klavír je velký zhruba jako šatní skříň, a že jej snadno přenesete ve dvou lidech i do pátého patra bez výtahu, jenže ouha. Zatímco hmotnost šatních skříní o přibližně stejných rozměrech může být tak kolem 70 kg, klavíry váží přibližně mezi třemi sty a šesti sty kilogramy. Je velký rozdíl vynášet do patra šest metráků těžké břemeno, nebo pouhých tři čtvrtě metráku.

klavír a noty

Poškodíte zdivo – pokud vám klavír sjede po schodech, můžete jej nevratně poškodit a ceny některých nástrojů mohou jít i do statisíců korun. Pádem klavíru na schodech můžete poškodit i omítku, malbu a zdivo, a pokud jde o štukatérskou výzdobu v bytovém domě nebo dokonce v památkově chráněném objektu, ta také nebude nejlevnější.

Poškodíte sebe – zranit se při přenášení těžkých břemen není nic neobvyklého a zranění mohou být i velmi vážná, například zlomeniny páteře či pánve, vykloubené kotníky, pohmožděná ramena, otřesy mozku či vnitřní zranění břicha. Raději neriskujte a stěhování klavíru přenechejte profesionálům.

Posted in Web