Skříně na míru – to jsou i posuvné dveře

Barvy dekorů posuvných dveří u vestavěných skříní hrají rozhodující roli v každodenním působení na lidskou psychiku v obytných prostorách. Možná se vám to zdá nadnesené, ale stačí se zamyslet nad tím, že jejich plocha je natolik velká, že zabírá mnohdy celou stěnu podél místnosti, anebo alespoň její polovinu, a to od stropu až k podlaze. A tato plocha zůstává zcela otevřená, ničím nevyzdobená ani nezakrytá, maximálně zrcadly, které jsou její součástí. V některých bytech se jedná dokonce o největší volnou plochu, která je zde k dispozici.

vestavěné skříně

Jestliže volíte dekor posuvných dveří podle svého uvážení a nenecháte se nikým zviklat ve svém rozhodování, pak je to jistě výhoda, ovšem měli byste zvážit alespoň některá jasná fakta. V první řadě, čím světlejší dveře, tím více světla v obytném prostoru. Tmavé dekory vám jej ukrojí poměrně mnoho a vám pak může váš byt připadat ještě menší, než ve skutečnosti je.

A u posuvných dveří platí také zásada, že „méně znamená více“, tedy pokud dáte přednost pouze jednoduchému jednobarevnému řešení, můžete tím ještě více získat na atraktivitě.

Nalaďte se na nebeskou modř

Výrobci vestavěných skříní vytvoří potisk na laminovaných dveřích třeba i na míru, a výběr barev z pestrobarevné palety je obrovský, a tak nebudete mít snadnou úlohu, kterou z nich vybrat. My bychom vám rádi doporučili nebeskou modrou. A proč zrovna tento odstín?

oblečení ve skříni

Připomíná čisté nebe – v lidské přirozenosti je touha sledovat modrou oblohu a využívat slunečného počasí k různým aktivitám. V takových dnech se mnohem lépe čelí depresím a únavě.

Je velmi vzdušná – světle modré odstíny vzoru u224 https://sten-skrine.cz/u224 vždy symbolizují pocit svobody, volnosti a touhu po tvořivosti.

Snadno se kombinuje s jinými barvami – nebesky modrou snadno sladíte s jakýmkoli typem podlahy včetně koberců, s malbou stěn i s bytovými doplňky a ostatním nábytkem.

Působí proti stresu a navozuje pocit pohody – modrá barva je antistresem sama o sobě, a doporučit ji můžeme nejen na posuvných dveřích, ale i na oblečení.