Jedeme do Krumlova a inspirujeme se na YouTube


Znáte film „Jen ho nechte, ať se bojí“ z roku 1977 s Helenou Vondráčkovou a Luďkem Sobotou? Jeho děj se odehrává převážně v Českém Krumlově a již v té době, ačkoli nebyl zámek zrovna co se týče fasády příliš malebný, to byl velmi lákavý cíl mnoha dobrodruhů, zejména vodáků, cyklistů a pěších turistů. Historické jádro Českého Krumlova patří právem mezi nejkrásnější klenoty naší vlasti, a kdo to tu nezná a dosud v Krumlově nikdy nebyl, mohl by to napravit třeba letos nebo příští rok v létě.

kanál YouTube

Nežli se však pustíte do hledání vhodného ubytování a dopravních spojení, cyklostezek a pamětihodností města, doporučujeme vám nahlédnout do sociální sítě YouTube a vyhledat tu některá zajímavá videa, která vám budou po městě a jeho blízkém okolí vhodným průvodcem.

Městské jádro – zde se zaměřte jak na průchod městskými ulicemi, tak i na letecké záběry z bezpilotních dronů. Prozradí vám některá tajemství křivolakých renesančních uliček, vybudovaných v širokém říčním meandru řeky Vltavy.

Český Krumlov

Zámek a zámecká zahrada – zde si pohled z dronu nenechte ujít, video vám prozradí, jak rozsáhlá zámecká zahrada opravdu je, a kde se nachází fontána, kde otáčivé hlediště, altán, zámecká jízdárna a rybník.

Vltava – dominantou Českého Krumlova je kromě zámku a historického jádra i řeka Vltava. Vřele doporučujeme splout si po Vltavě alespoň malý kousek, nejlépe s dojezdem do Českého Krumlova od Vyššího Brodu, anebo s výjezdem z Krumlova směrem ke Zlaté Koruně a zřícenině hradu Dívčí Kámen. Jak krásně tu je, vám opět napoví videa z dronů.

Video si stáhněte k sobě na počítač

Abyste o ta nejzajímavější videa nepřišli, stáhněte si videa z YouTube download softwarem, který máte k dispozici zdarma. Vlastníci videí totiž mohou své příspěvky bez upozornění odstranit. Stažená videa pak můžete v offline režimu promítnout třeba projektorem vašim přátelům či rodině a řídit se jimi při plánování vašeho výletu nebo dovolené.

Posted in Web