Nesnesitelný hluk!

Bydlení v paneláku se může stát nesnesitelné, pokud máme velice hlučné sousedy. Máte pocit, že si sousedi nad vámi otevřeli bowlingovou dráhu? Ačkoliv se situace může, zdát nevyřešitelná, našli jsme pro vás rady a tipy, jak se z toho nezbláznit.
Ještě je třeba zamyslet se, zda vám hluk nerozšiřuje váš byt. Zdá se, vám to nelogické? Ale opak je pravdou, máte-li poloprázdný byt, tak je jasné, že jakýkoliv hluk se bude rozléhat. V celku je i podstatná samotná rekonstrukce bytu. Protože, hluk ovlivňují i okna, jedná-li se, tedy o venkovní ruch.
Nebudete tomu věřit, ale můžete si zavolat i odborníky, kteří vám řeknou, jak se za pomoci izolace zbavíte nepříznivého rámusu, to už pak záleží na vašich finančních možnostech.
byty s balkóny
Vezmeme to shora
Jako první můžeme začít stropem. Sádrokartonovým podhledem krásně zaizolujeme zvuk a další věcí, která vás může potěšit je, že to vypadá velice moderně. Samozřejmě je třeba mezi podhledem a stropem mít vhodnou výplň, třeba minerální vatu, lisované akustické desky.
Levnější variantou mohou být plata od vajec, polepíte jimi strop a přetřete barvou, ale chce to opravdu šikovné ručičky, aby to vypadalo k světu (na mysli jsou velká plata).
moderní sídliště
Stěny
Nejdůležitějším bodem jsou samotné stěny, které mohou přenášet až 20 % hluku, ale záleží na typu konstrukce bytu. Opět se nám nabízejí sádrokartonové desky, nebo účinnější akustické desky. Záleží na tom, jaké jsou vaše finanční možnosti, také záleží i na tom kolik centimetru jste ochotni si ubrat.
panelový dům
K zamyšlení je i fakt, jestli i vy nejste hlučný soused. Pokud ano, je dobré zaizolovat i podlahu! Jestliže, se jedná o opravdu velký hluk, zainvestujte a nechte si udělat izolaci od profesionálů anebo je dalším řešením odstěhovat se do klidnější lokality.
Pokud se rozhodnete pro izolaci hluku, mějte na paměti, že je třeba ji udělat pořádně, to znamená, že nestačí jen stěny, ale i strop. Můžete si samozřejmě zaizolovat jen jednu místnost, pak už jen správný výběr dveří a je to!