Kultura pro každého

Zajímají vás kulturní akce? O kulturu se nemusí dnes připravit nikdo. Ve velkých městech budete mít výběr jednodušší, ale ani obyvatelé malých měst a vesnic se nemusí o kulturní zážitek nechat připravit. Na své si přijdou příznivci divadel, kina, koncertů, muzeí, nejrůznějších festivalů, veletrhů, galerií i tanečních klubů.  Opravdu je z čeho vybírat.
čekající diváci
Jestli chcete mít přehled o nabídce kulturních akcí, navštěvujte pravidelně kulturní portály, kde se dozvíte o všech novinkách v kultuře. Najdete zde mnoho tipů včetně informací o místě konání, čas kdy akce začíná a přehled volných míst. Portály jsou stále aktualizované. Výhodou je, že na většině portálů můžete vstupenky nakoupit rovnou, aniž byste museli stát frontu u pokladny.
Bohužel přesto, že je v nabídce mnoho kulturních akcí ochuzeni zůstanou handycapovaní spoluobčané, zvlášť vozíčkáři. Jen málo míst, kde probíhají kulturní akce je pro vozíčkáře snadno dostupných. Některá divadla vám vyjdou vstříc, pokud dopředu nahlásíte návštěvu s vozíčkářem. V divadle buďte raději dříve, aby personál mohl vozíčkáře pohodlně umístit. Budete-li mít opravdu velké štěstí, bude divadlo vybaveno plošinou. Přehled divadel, které lze s vozíčkáři navštívit naleznete na internetu.

Zajímavé kulturní akce nabízejí i městské knihovny. Neprohloupíte, když navštívíte besedy se zajímavými lidmi. Besedy s cestovateli, spisovateli a jinými neméně zajímavými osobnostmi rozšíří vaše obzory. Dozvíte se také o tom, jaké knižní novinky jsou právě uváděny na trh.
hraní na klavír
Velmi zajímavá bude návštěva muzea voskových figurín, kde jsou k vidění všechny české i zahraniční slavné osobnosti. Můžete se zde setkat se svými filmovými i sportovními idoly. V muzeu se pořádají další zajímavé doprovodné akce, jak pro děti tak pro dospělé. Muzeum je rozděleno do několika expozic.

Posted in Nezařazené