Je taburet v domácnosti přežitek?

Jak vlastně taburet vypadá a k čemu slouží?
Během let, kdy lidé taburety doma mají se pochopitelně jeho podoba změnila. Dnes mezi nejoblíbenější patří ty, které jsou nedílnou součástí sedacích souprav. Mohou být látkové, kožené, nebo v jakékoliv jiné atypické dekorační tkanině. Konstrukce je nejčastěji dřevěná, nebo z dřevotřísky, ale může být i stabilnější kovová. Vyplněn bývá převážně molitanem, ale třeba i latexem. Taburet mívá buď nožičky na kterých stojí, nebo nenápadná kolečka pro snadnější manipulaci. Výhodou taburetu je, že jej jeho majitel může pohodlně a bez větší námahy přemisťovat z místa na místo tak, jak je zrovna potřeba. Oblíbené jsou taburety s úložným prostorem, nejčastěji k ukládání fotek, časopisů, nebo hraček (ale záleží samozřejmě na každém, jaké má potřeby a co potřebuje uložit).
 sedací pytle
Taburet může plnit několik funkcí. Můžeme tak prodloužit sedací plochu, aby si mohlo sednout více lidí, může sloužit jako odkládací prostor pro dálkové ovládání k televizi, mobilu, brýlí nebo čehokoliv dalšího. Lze jej použít i jako odpočinkovou a relaxační část, kdy se pohodlně natáhneme a na taburet položíme po celodenním shonu své unavené nohy. Někdo má taburet jako sedátko v dětském pokoji, protože nezabírá příliš mnoho prostoru a na trhu jsou k dostání ve veselých barvách i designu. Do dětského pokoje, pokud jsou zde menší děti je určitě vhodný buď s pratelným potahem, nebo z omyvatelného materiálu. Další uplatnění může být jako sezení do předsíně při přezouvání obuvi. Někdo taburet doma má, ale prakticky k ničemu nevyužívá, protože slouží pouze jako dekorativní doplněk místnosti.
 teplo u krbu
Jak už bylo několikrát zmíněno, nejen neomezené množství materiálů a barev, u taburetů bývá i celkem široké cenové rozpětí. Proto je při koupi třeba zvážit k čemu chceme primárně taburet užívat a podle toho se i rozhodnout při nákupu.