Jak ušetřit na svatbě?

Zvolte datum mimo sezónu

Sezóna svateb probíhá zejména v období mezi červnem a červencem. O ostatní měsíce je podstatně nižší zájem. Zpravidla se tedy jde domluvit na nižších cenách například u fotografa, pronájmu a podobně. Zkuste se poptat, zda by vám při mimosezónní svatbě nabídli lepší cenu a zvažte tuto možnost.

šaty

Levné místo

Chcete mít svou svatbu na zámku, na pláži v zahraničí nebo na jiném okázalém místě? Svatba to bude jistě nezapomenutelná, ale pronájem takového místa váš rozpočet citelně zasáhne. Poohlédněte se po levnějších místech, které tolik nezatíží váš rozpočet, například obecní domy.

Výzdoba

Výzdobu vám jistě skvěle zajistí svatební agentura, ale pokud chcete ušetřit, pusťte se do výzdoby sama. Můžete zapojit rodinu, kamarádky, svědky, družičky. Všichni vám jistě rádi pomohou. Materiál pro výběru ozdob není příliš drahý a můžete propustit uzdu své fantazii. Na Pinterestu najdete spoustu tipů na krásnou a levnou výzdobu.

Promyslete si program svatby

Hodně nevěst si dává s programem svatby velmi záležet. Často můžete na takových svatbách najít velký ohňostroj, kouzelníka, baviče a podobné skvělé věci. Ovšem, opět se jedná o zásah do vašeho rozpočtu. Zkuste s pomocí snoubence a třeba svědků vymyslet vlastní program. Vhodně zvolená zábava nakonec nemusí stát nic a hosté se u ní mohou pobavit více než u té placené.

šaty

Šaty

Koupě svatebních šatů je vysoká položka ve svatebním rozpočtu. Proto zkuste zvážit alternativy. Nestačilo by vám, kdybyste si šaty jen vypůjčila? Bude to pro vás znamenat i o desítky tisíc menší položku. Případně se můžete podívat na různé bazary, kde nevěsty prodávají svatební šaty, které už nevyužijí za menší obnos. Různé svatební salóny taky často pořádají výprodeje šatů z minulé kolekce. Podívejte se například na výprodej svatebních šatů Praha. Určitě seženete své vysněné šaty i za zlomek ceny.