Jak se stát IT technikem

Počítačové technologie jsou den za dnem lepší a lepší a tento sektor se opravdu rychle rozvíjí. Chcete mít doma mladého počítačového technika? Co všechno je potřeba vědět? Jak mu pomoci a kam na školu? Musí mít každý IT technik vysokou školu?
notebook v práci

Tak především pokud máte doma malého milovníka počítačů, který jeví o tento obor zájem, nebraňte mu v používání počítače. Ano možná vám připadá, že sedí neustále doma, ale stejně jej donutíte akorát k tomu, aby se přesunul o několik metrů dál a pokračoval na mobilu. Dítěti můžete zajistit kroužek nebo hodiny s někým, kdo počítačům opravdu rozumí a naučí jej základům, na které může sám navazovat.
 

Střední školy

Střední školy v IT oboru jsou již dnes běžnou záležitostí. Jedná se o čtyřleté maturitní obory, zaměřené na grafiku, programování, servis počítačů, nebo software či hardware podporu. Tyto střední školy mladé zájemce o obor připraví jak na výkon základního povolání, ale také by je měly připravit na studium vysoké školy na tento obor navazující. Pokud se mladému dospělému nechce nadále studovat a stačí mu maturita, pak se nebojte. Vystačí si i s tím. Možná bude mít nižší peněžní ohodnocení než vystudování kolegové ale uplatní se stejně jako oni. Mnohdy i lépe. Schopných techniků, kteří svojí práci umí a rozumí jí, není zase tolik a zaměstnavatelé o ně stojí.
žena v práci u počítače

Vysoké školy

Pokud se po střední škole rozhodnete doplnit si vzdělání vysokou školou, pak máte v naší republice hned několik možností. Aplikovaná informatika či informatika se dají studovat hned na několika univerzitách i vysokých školách. Nabídka je jak ve veřejném školství, tak v tom soukromém. Vzhledem k široké nabídce studijních oborů si můžete vybírat, čemu konkrétně se chcete věnovat, každý obor má totiž trochu jinou akreditaci a tím pádem to chvíli chce, než najdete ten, co vám bude vyhovovat nejlépe.

Posted in IT