A nezáleželo, z jakých společenských vrstev dítě bylo

Opravdu, i děti z chudších rodin měly tuto hračku. Klasikou byl houpací koník dřevěný, ten byl asi všude. Ale honosnější koníci se také vyráběli, byli například potažení filcem a měli ozdobné doplňky, jako je kožené sedlo a pravý ocas z koňských žíní. Ale toho si mohly dovolit jen bohatší rodiny. Historie uvádí, že houpací koníci se začali vyrábět v USA a to již v 17. století. Jeho výroba byla z klasického materiálu, tedy ze dřeva, ale také se používala kůže a kov. Aby se na něm dalo houpat, jeho nohy byly stejně jako dnes upevněné na ohnutých ližinách. K nám do Evropy se podle údajů dostal v období 19. století a stal se velmi oblíbenou hračkou. Dřevěný houpací kůň, je oblíbenou hračkou pro děti již po několik staletí. Ani v současnosti výrobci hraček nezaváhali a vy máte možnost pořídit svým dětem tuto klasickou hračku, která i pěkně vypadá.

houpací koník látkový

Prodávaný houpací kůň pro děti Chytraliska, je stejně jako ty historické vyroben z kvalitního dřeva, takže vydrží dlouhé roky i jako hračka pro více dětí. A v mezičase může sloužit jako vzpomínka a ozdoba či dekorace v koutě obývacího pokoje.

houpací kůň

Hry jsou pro děti nejen odpočinkem a zábavou, ale je zde i důležitou skutečností to, že děti se zdokonalují ve své kreativitě a obrazotvornosti. Také při houpání na své nové hračce si může rozvíjet i motorika a rovnováha celého těla. A nejen to, dítě si rozvíjí svou fantazii, houpe se a má své představy o tom, kde zrovna na svém koníkovi projíždí. Nejen děti mají z těchto koníků radost, již celá staletí jsou různé varianty sbírány. Dospělí si tak mohou udělat radost, a také se zabaví sháněním nových kusů do své sbírky, která utěšeně roste. Takže houpací koníci jsou zde pro zábavu nejen našich nejmenších, ale i nás dospěláků. A to je dobře, vždyť se vlastně obecně ví, že kdo si hraje tak nezlobí.