Tipy na výlety v západních Čechách

Také jste se letos rozhodli i přes uvolněná opatření raději zůstat v bezpečí domova (čtete v bezpečí České republiky) a vyhledáváte spíše výlety po naší krásné zemi? Určitě není od věci nestresovat se se situací v jiných státech a užít si naplno naši českou krajinu, která bezesporu ukrývá velikou spoustu zajímavých a originálních destinací. Západní Čechy vás možná překvapí svou lehce zádumčivou atmosférou, záleží však určitě i na tom, v jakém období sem hodláte jet.

město loket

Rádi bychom vám v následujících řádcích doporučili navštívit západní Čechy. Přestože většina z vás si pod touto oblastí představí primárně Karlovy Vary, určitě vám nabídneme i jiná zákoutí, kam je záhodno se s celou rodinou vypravit užít si slunečné letní dny.

Karlovy Vary jsou samozřejmě dominantou celé oblasti. Lázeňské město, které je asi nejslavnější v naší historii i současnosti, vás přímo nadchne svou velmi typickou atmosférou. Vzhledem k tomu, že se letos nekoná proslulý Filmový festival, budete si moci město a jeho okolí vychutnat bez turistického reje.

hrad loket

Když už budete v lázeňském rozmaru, neváhejte se vypravit ještě do Mariánských lázní. Jsou zajímavé zejména svým umístěním, v atypickém dolíku mezi horami, kde na vás dýchne zajímavá atmosféra malého, skoro až zapomenutého městečka. Neváhejte ochutnat některý z vyhlášených lázeňských pramenů nebo využít pestrou nabídku wellness procedur v tamních hotelech.

Pokud jste milovníkem historie a architektury, pak vás určitě nemine Loket. V této oblasti se tyčí ze skály nádherný hrad Loket, který rozhodně stojí za prohlédnutí i zevnitř v celé své kráse. Při troše štěstí na vás zbude místo u stolu v kavárně v podhradí, kde si užijete kvalitní kávu spolu s dynamickým výhledem na hrad. Kde složit hlavu po celodenním výletě? Levné ubytování v Lokti Pension Ulrika vás přivítá s otevřenou náručí. Nebojte se strávit romantický večer v jednom z nejzajímavějších měst tohoto kraje.