Poppers není jen sexuální euforikum

Jeho účinky byly známy již v lékařství v druhé polovině 20. století, kde se účinná látka (nitrit) aplikovala v některých případech pro rozšiřování cév, snižování krevního tlaku a uvolnění hladkého svalstva. Tyto specifické vlastnosti chemického preparátu však vyvažovala rychlejší srdeční akce, proto probíhala indikace vždy pod lékařským dohledem a lidem s nemocným srdcem a po cévních mozkových příhodách by něco takového mohlo způsobit vážné zdravotní komplikace.
Toho jsou si vědomi i prodejci , kteří po zákaznících vyžadují zohlednit rizika v případě takovýchto onemocnění, a vždy se doporučuje užívání veškerých afrodiziak, nejen tohoto preparátu, konzultovat s lékařem.

erotika

Extáze nejen pro homosexuály

Poppers bylo v minulosti často spojováno se životem homosexuálů. Právě příznivý účinek na uvolnění svalstva konečníku a hrdla umožňoval intenzivnější prožitek při orálním a análním sexu. V současnosti je o tyto přípravky zájem i mezi heterosexuály a nejen to, užívá se i v některých klubech při poslechu elektronické hudby. Není tedy podmínkou pouze sex, rozumné dávkování preparátu umocňuje obecně veškeré prožitky, způsobuje nebývalé vzrušení z hudby, extázi z pouhého kontaktu s přáteli, a přiznejme si, že kvůli orgasmickým zážitkům lidé podnikají lecjaké krkolomné kousky, jen aby jich dosáhli co nejčastěji.

Pozor na kontakt s pokožkou a při požití

Každý rozumný obchodník vás předem upozorní nejen na zdravotní rizika při správné aplikaci, ale i na nebezpečí při požití a potřísnění pokožky. Jde totiž o silně těkavou látku, a při kontaktu se sliznicemi vás může nebezpečně popálit. Při náhodném požití může být příčinou i náhlého kolapsu a úmrtí.

anděl

Porovnání s drogami

Napříč Internetem koluje spousta nesmyslů ohledně drogové závislosti na Poppers, látka je spojována s tvrdými drogami a s nebezpečím s tím souvisejícím. Ve skutečnosti je pravda docela prostá. Obecně se všechny drogy zkoumají z hlediska návykovosti a poškození fyzického těla a narušení psychiky. Tento preparát se podobných výzkumů rovněž zúčastňuje a výsledky jsou vesměs stále stejné: Látky jako Poppers a Extáze se nachází až na konci žebříčku škodlivosti, například marihuana se umístila zhruba v jeho polovině a na samotném vrcholu jednoznačně dominuje alkohol a cigarety (nikotin + odpadní dehet).