Nejčastější chyby při stěhování (nejen) v Praze

Je to nad vaše síly a nestíháte – pokud si vezmete do úst větší sousto, než dokážete bezpečně polknout, pravděpodobně jej vyplivnete, tato rychlá reakce je přirozená, ovšem u velkých soust v životních situacích to bývá horší. Stěhování patří mezi ně a opravdu se vyplatí ve značném předstihu, nejlépe 6 týdnů před levným stěhováním v Praze, usednout v klidu ke stolu s kávou nebo čajem, vzít do ruky tužku a papír a vše dopodrobna rozplánovat. Důkladné plánování vás pak přivede k různým nápadům a řešením, kterým byste stěží dali prostor, kdybyste se stěhovali na poslední chvíli. Zároveň si uvědomíte, že nezvládnete rozmontovat nábytek sami, že sami neunesete některá břemena a že se vyskytují situace, s nimiž si nevíte rady.

stěhování koupelny

Stěhovací firma není spolehlivá – stěhovacích firem se v naší zemi uživí poměrně mnoho a většina z nich se snaží i ve svém zájmu vyjít svým klientům maximálně vstříc. Poznáte to i na nezávislých referencích a dobrém jménu firmy, které se mezi lidmi šíří. Velmi důležitým pozitivním momentem je schopnost zástupce firmy komunikovat se zákazníkem, nabízet vhodná řešení a dodržovat úmluvy a stanovené podmínky.

stěhování nábytku

Vyberete si nevhodný termín – máte vybranou skvělou stěhovací firmu, vše je perfektně zabaleno a připraveno ke stěhování a vy si zvolíte zcela nevhodný den či hodinu. Dávejte si na to pozor, neboť tehdy vám to může přivodit mnoho nepříjemností, ubrat síly a můžete i onemocnět, může vás potkat úraz nebo majetková újma. Může za to stres, zaviněný okolnostmi nevhodně zvoleného stěhovacího dne. Nejhorší dny jsou pátek, neděle odpoledne a pondělí a úterý. V tyto dny roste provoz na silnicích, tvoří se kolony a zácpy. V pondělí a v úterý bývají lidé mrzutí, začíná pracovní týden, panuje více chaosu a zmatku. Vsaďte raději na středu či čtvrtek, tehdy bývají lidé klidnější a těší se na víkend a není tak silný automobilový provoz.