Móda a svetry

Móda mě vždycky moc bavila. A vždycky jsem si říkala, že až budu dospělá, že bych chtěla pracovat pouze s módou. Tak jsem se taky naučila šit, plést. A už v sedmi letech jsem krásně upletla krásnou šálu a v deseti letech taky krásný svetr. Moje maminka říkala, že se na tohle velice šikovná. Protože moje babička, maminčina máma, taky pletla a šila a taky dokonce štupovala ponožky. Nikdy na to nezapomenu. Byly to pro mě vždycky ty nejoblíbenější ponožky, který jsem doma měla. A taky mě bavilo vždycky babičku přitom štupování ponožek sledovat. Bavilo mě to a já jsem si řekla, že bych jednou chtěla být zručná a šikovná jako ona.

Babička ráda plete.

A babička pletla svetry třeba až do svých skoro osmdesáti let. Opravdu byla šikovná a má můj obdiv. Nyní, když je už jiná móda, tak taky stále pletu, sice už moderně, ale zkouším i nějaké designové věci. Ale taky retro edice, ty jsou nyní moc populární a vracejí se taky do módy, což mě velmi těší. Líbí se mi třeba takové ty huňaté svetry s tím norským vzorem. A sice ho moc uplést neumím, ale snažím se. A kolikrát jsem taky už byla na kurzu šití a pletení, ale nějak moc mi to nepomohlo.

V létě miluji klobouky.

Stále umím pouze čtyři vzory na pletení na svetr, ale ostatní mi absolutně nejdou, ale mě to tak moc nevadí. Stejně si říkám, že móda se pořád vrací, točí se dokola, takže je úplně jedno, jakou módu budu plést. Stejně mi svetry a šály každý chválí. Nejraději mám ale moderní kousky, které jsou nadčasové, protože ty nikdy nevyjdou z módy, takže třeba smetanové jednobarevné svetry, taky ty jsou moje nejoblíbenější volbou. A jaké druhy svetrů máte rádi vy? Třeba jí poslední dobou jsme si velmi oblíbila roláky. Navíc jsou nyní roláky hodně moderní a jsou v kurzu, takže tady je opravdu jasné, že taky půjdu s módou a doma už mám pět krásných a kvalitních roláků. A z kašmíru!