Lahodný bylinkový čaj


Máte rádi čaje? Dopřáváte si také například čajové dýchánky? Já si vzpomínám, jak jsem ještě chodila do šesté třídy. To se k nám přistěhovala do domu moje babička, protože babičce zemřel manžel, můj dědeček a ona nechtěla být doma sama. Ani jsem netušila, že ona si vždycky každé odpoledne kolem páté hodiny dělá takové čajové dýchánky. Se svou sousedkou. A vůbec jsem o tom nevěděla. U nás, když potom bydlela, tak samozřejmě už za ní sousedka nechodila, protože bydlela skoro třu kilometry od svého domu a její sousedka byla skoro chromá na nohy, takže už nemohla nikam chodit.

Šalvěj je léčivá bylina.

Občas babička k ní zašla na čaj a také babička mi říkala, že má ráda hodně šalvějový čaj. Já se vlastně ani nedivím, protože si vzpomínám, jak vždycky na Vánoce babičce anebo k narozeninám babičce každý kupoval čaje, a to hlavně šalvějové čaje. Účinky šalvějového čaje jsou opravdu známé. Působí příznivě na dýchací systém a také hlavně na průdušky. Pokud i vy někdy máte problémy se sliznicemi v krku anebo třeba s průduškami a kašlete anebo chraptíte, tak si myslím, že vám pomůže med anebo právě čaj ze šalvěje. A od té doby, co babička bydlí u nás, tak doma mám také zásobu šalvěje.

Čaje pije skoro každý člověk.

Ona totiž chodí také někdy ke mně. My bydlíme v bytovce, a právě v bytovce bydlí moje rodina a hned ve vedlejším vchodě bydlím já se svým partnerem a se svou rodinou. Mám dvě děti a mé děti také milují čaje. A i když já dávám ráno přednost jedině kávě, protože bez kávy bych nemohla normálně fungovat a existovat, ale čaj si dávám tak dvakrát denně. Vždycky v práci při polední pauze společně s kávou a potom také ještě večer u televize u nějakého pěkného filmu. Myslím si, že také neprohloupíte, když budete mít třeba alespoň jednu krabičku šalvějového čaje doma. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit, a navíc není tak drahý. Bylinky se doma rozhodně neztratí a bylinky jistě využijete téměř na cokoliv.